Anti Seo Saldırılarından Korunma Yolları

Selamlar, Bildiğiniz üzere bazen sitelerinize anti-seo saldırıları gelmektedir. Bu saldırılardan korunma yollarını sizlere bu işi en iyi bilenlerden biri olarak anlatacağım aslında yapmanız gereken işlemler çok basit olmasına rağmen ” zaman ” bu olayda çok önemlidir.

Anti Seo Saldırılarını Engellemek

Öncelikle arkadaşlar eğer belirli bütçeniz ve parası olan arkadaşlar hemen Ahrefs, Moz vb backlink sorgulama siteleri üzerinden full rapor alıp içerisindeki bütün gereksiz çöp hacklink ile yapılmış anti-seo’ları Kolaylıkla ;

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

Yukarıda ki bağlantıya tıklayıp gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra not defteri açıp.

1 – Bütün site bağlantılarını reddetmek için ( domain:site.com )http OLMAYACAK

2 – Tek bir sayfa yazı içi engellemek için direk http şeklinde ” domain: ” eklentisi olmadan ekliyorsunuz.

3 – Son olarakta yukarıdaki bağlantı’dan anti seo işlemi yapılmış sitenizi seçtikten sonra kaydettiğimiz not defterini ” Gönder “ Tuşuna basarak yüklüyoruz..

İşte bütün işlem bu kadar basit eğer bütçesi ve imkanı olmayan arkadaşlarda çeşitli ücretsiz backlink sitelerinden spam linkleri toplayıp google’ye bildirebilir.

R10 gibi platformlarda 1TL gibi ufak bir miktara full rapor ahrefs satın alma imkanınız da var. Eğer benimle iletişime geçerseniz her türlü saldırılardan en iyi şekilde kurtulmanız için destek verebilirim..

Bir önceki makalemizde hacklink faydaları nelerdir ? hakkında bir makale yazdık bilgi sahibi olmak isteyenler tıklayarak ulaşabilirler..

 

2 thoughts on “Anti Seo Saldırılarından Korunma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir